close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 11 grudnia 2012

  Wymiana doświadczeń na temat zwalczania korupcji, a także rozmowy na temat zakresu ewentualnej współpracy pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Maroka były tematem spotkania Pełnomocnik Ministra Spraw Zagranicznych ds. Kontroli Zarządczej i Procedur Antykorupcyjnych Macieja Wnuka z Abdesselam Aboudrarem, który stoi na czele Centralnego Organu Zapobiegania Korupcji w Maroku (Central Authority for Corruption Prevention, lub Instance Centrale de Prévention de la Corruption – ICPC).

  W czasie spotkania rozmawiano przede wszystkim o działaniach instytucji zwalczających korupcję w Polsce i Maroku. Zwrócono uwagę na historyczne podobieństwa wydarzeń w obu krajach, oraz na możliwość skorzystania przez marokańską instytucję z polskich doświadczeń. Pełnomocnik Wnuk zaprezentował działania antykorupcyjne w Polsce, w tym także w MSZ, oraz zaproponował marokańskiemu partnerowi dalsze wspólne działania w tym zakresie. Ze względu na wstępny charakter wizyty Abdessela Aboudrara, nie podjęto jeszcze żadnych decyzji w tym zakresie.

   

   

  Podczas dwudniowej wizyty w Polsce Abdesselar Aboudrar bierze udział w Międzynarodowej Konferencji Antykorupcyjnej „Europa bez Korupcji”, organizowanej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Marokańczyk ma także w planach szereg spotkań z przedstawicielami MSZ, CBA i Policji oraz programu Przeciw Korupcji Fundacji Batorego.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  IMG_9259
  IMG_9260
  IMG_9265
  IMG_9268
  IMG_9275
  IMG_9279
  IMG_9281
  IMG_9283
  IMG_9286
  IMG_9288
  IMG_9292

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: