close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 13 listopada 2015

  Grupa trzydziestu utalentowanych piłkarzy i piłkarek polskiego pochodzenia, występujących na co dzień w barwach Anglii, Irlandii, a także Szwecji i Hiszpanii przyjechała do Londynu na zaproszenie Polskiego Związku Piłki Nożnej i Ambasady RP.

  Inauguracyjne spotkanie ósmego już zlotu odbyło się w Ambasadzie RP w Londynie. Od 2008 roku Konsulat Generalny RP w Kolonii organizuje spotkania młodych piłkarzy polskiego pochodzenia mieszkających poza granicami kraju. Pomysłodawcami tej inicjatywy są szef skautingu w departamencie szkolenia i rozgrywek międzynarodowych PZPN Maciej Chorążyk  oraz Jakub Wawrzyniak z MSZ.


  - Cieszymy się, iż młodzi Polacy z Wysp chcą grać dla kadry narodowej, a z drugiej strony, że PZPN dokłada wszelkich starań, by to marzenie mogło się spełnić – powiedział Dariusz Łaska, zastępca Ambasadora RP w Londynie.

   


  - Organizacja tego zlotu stanowi potężny krok naprzód dla naszej sekcji. Spotkanie na Wyspach Brytyjskich, w ojczyźnie futbolu, to logiczna konsekwencja naszych dotychczasowych działań. Tym razem poszliśmy o krok dalej i nie dość, że zmieniliśmy miejsce, to jeszcze zorganizowaliśmy mecz towarzyski z Queens Park Rangers – powiedział Maciej Chorążyk. Wyraził również nadzieję, iż współpraca Ambasady RP w Londynie z władzami PZPN zaowocuje kolejnymi piłkarzami o międzynarodowym formacie.


  Obok młodych talentów i ich rodzin w spotkaniu wzięli udział także polscy trenerzy i skauci z Wielkiej Brytanii oraz delegacja PZPN na czele z rzecznikiem prasowym Jakubem Kwiatkowskim i trenerami młodzieżowych reprezentacji Polski Bartłomiejem Zalewskim, Dariuszem Gęsiorem i Maciejem Borowskim.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  PZPN
  PZPN3
  PZPN 1
  PZPN2
  PZPN4
  PZPN6
  PZPN7
  PZPN8

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: