close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 31 lipca 2016

  Na wojskowej części lotniska w podkrakowskich Balicach odbyło się wieczorem pożegnanie papieża Franciszka. Ojciec Święty pożegnany został przez prezydenta Andrzej Dudę i Pierwszą Damę. W uroczystości wzięła udział premier Beata Szydło i ministrowie, w tym szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. Pożegnaniu towarzyszyła Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

   

  Dziś rano papież Franciszek odprawił w Brzegach mszę świętą posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży. Uczestniczyli w niej najwyżsi przedstawiciele władz państwowych m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz szef MSZ Witold Waszczykowski. Na zakończenie mszy papież Franciszek ogłosił, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2019 r. w Panamie.

   

   

  Po południu papież Franciszek w Tauron Arenie Kraków spotkał się m.in. z wolontariuszami, Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Podczas spotkania papież dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Światowych Dni Młodzieży.

   

   

  Polecamy Państwa uwadze GALERIĘ oraz regularnie aktualizowaną zakładkę na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych poświęconą Światowym Dniom Młodzieży: http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/aktualnosci/sdm/aktualnosci/

   

  Źródło: PAP/MSZ

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: