close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 1 lipca 2015

  W czeskich księgarniach od 1 lipca, dostępny jest nowy autorski przewodnik po Polsce, który powstał we współpracy z Instytutem Polskim w Pradze. Premiera przewodnika zbiegła się z początkiem sezonu urlopowego w Czechach.

  Przewodnik prezentuje poszczególne regiony Polski pod kątem aktywnej turystyki rodzinnej oraz turystyki kulturalnej. W publikacji można znaleźć informację o zabytkach najbardziej znanych polskich miastach, jak również o mniej odwiedzanych rejonach kraju i o nowych, współczesnych atrakcjach polskich metropolii.

   

  Przewodnik ukazał się w ramach serii jednego z najbardziej prestiżowych wydawnictw turystycznych w Czechach - Freytag & Berndt. Autor przewodnika, Pavel Trojan, jest jednocześnie ekspertem programowym Instytutu Polskiego. Dzięki współpracy pomiędzy wydawcą a Instytutem Polski w przygotowanie przewodnika udało się włączyć urzędy marszałkowskie wszystkich polskich województw a także wiele samorządów lokalnych, dzięki czemu publikacja zawiera bardzo dużo interesujących zdjęć.

   

  W związku z wydaniem przewodnika, 1 lipca odbył się Dzień Polski w największym domu książki w Czechach, księgarni Neoluxor w Pradze. Kolejne wydarzenia promocyjne związane z przewodnikiem odbędą się w lipcu w Brnie.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Polska_Przewodnik_okladka

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: