close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 11 czerwca 2018

  Minister Jacek Czaputowicz wręczył dzisiaj w imieniu Prezydenta RP nominacje nowym polskim ambasadorom. Marek Magierowski obejmie placówkę w Izraelu, Magdalena Bogdziewicz będzie reprezentowała Polskę w Singapurze, a Joanna Tarnawska w Nigerii.

   

  Marek Magierowski – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w Państwie Izrael

   

  Marek Magierowski jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w  Poznaniu (filologia hiszpańska). Przez ponad 20 lat pracował jako reporter, redaktor i publicysta. Był m.in. zastępcą szefa działu gospodarczego w „Gazecie Wyborczej”, szefem działu zagranicznego oraz działu biznes tygodnika „Newsweek Polska”, zastępcą redaktora naczelnego „Forum”. W latach 2006-2011 był zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, następnie, jako publicysta, pisał o polityce zagranicznej w tygodnikach „Uważam Rze” i „Do Rzeczy”. Jest autorem książki  „Zmęczona. Rzecz o kryzysie Europy Zachodniej” (2013). W październiku 2015 r. zakończył karierę dziennikarską i rozpoczął pracę w Kancelarii Prezydenta RP jako ekspert ds. dyplomacji publicznej, następnie został dyrektorem Biura Prasowego KPRP. Od czerwca 2017 r. był podsekretarzem stanu w MSZ.

   

   

   

  Magdalena Bogdziewicz – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w Republice Singapuru

   

  Magdalena Bogdziewicz jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego (filologia niderlandzka oraz podyplomowe studia z zakresu Public Relations i komunikacji publicznej). Ukończyła aplikację dyplomatyczno-konsularną. Od 2001 do 2004 r. pracowała w Departamencie Europy MSZ. W latach 2004-2008 pełniła funkcję II, a następnie I sekretarza w Ambasadzie RP w Waszyngtonie. W latach 2009-2010 pracowała w Departamencie Polityki Europejskiej MSZ. Od 2010 do 2015 r. była kierownikiem Wydziału Polityczno-Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Bukareszcie. Po powrocie do kraju pełnia funkcję zastępcy dyrektora, a następnie dyrektora Biura Dyrektora Generalnego MSZ.

   

   

   

  Joanna Tarnawska – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w Federalnej Republice Nigerii

   

  Joanna Tarnawska jest absolwentką Wydziału Neofilologii (afrykanistyka) Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła również Interdyscyplinarne Podyplomowe Studium Kształcenia Tłumaczy w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW. Od 1998 r. pracuje jako lektor i tłumacz języka angielskiego. W latach 2002-2016 była nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Promocji. Od 2016 r. pracowała w Departamencie Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Środowiska.

   

                                                                                                Biuro Rzecznika Prasowego

                                                                                      Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: