close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 12 grudnia 2018

  - Polska potrzebuje młodych, dobrze wykształconych liderów, którzy będą pracować w administracji rządowej, ośrodkach opiniotwórczych, w instytucjach Unii Europejskiej, przyczyniając się do umacniania pozycji naszego kraju w Europie i w świecie – powiedział minister Jacek Czaputowicz wręczając nagrody w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych.

  Na tegoroczną 30. edycję konkursu nadesłano 17 prac magisterskich obronionych w 2018 r. Oceny dokonał powołany przez Ministra Spraw Zagranicznych Komitet Nagrody, obradujący po przewodnictwem podsekretarza stanu w MSZ Piotra Wawrzyka.

   

  - Mam nadzieję, że udział w konkursie i odniesione sukcesy zmotywują Państwa do dalszej twórczej pracy i do wybrania ścieżki zawodowej związanej z polityką zagraniczną – powiedział minister Jacek Czaputowicz wręczając nagrody. - Przy tej okazji chciałbym zachęcić Państwa do wzięcia udziału w konkursie na aplikację dyplomatyczno-konsularną organizowanym przez MSZ, aby w przyszłości dołączyć do grona polskich dyplomatów – dodał.

   

  Nagrodą pierwszego stopnia uhonorowano Adriana Bronę za pracę magisterską pt. „Stosunki polityczne, gospodarcze i kulturalne pomiędzy Polską a Chińską Republiką Ludową po 1989 r.”, napisaną na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego, pod kierunkiem dr hab. Ewy Trojnar.

   

  Wyróżnienie otrzymał Piotr Łoś za pracę magisterską pt. „Koncepcja Międzymorza jako próba stworzenia strefy bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej po zimnej wojnie”, napisaną na Wydziale Nauk Społecznych Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, pod kierunkiem dr hab. Wojciecha Gizickiego prof. KUL.

   

  - Dziękuję za wsparcie, jakiego Państwo udzielacie swoim studentom, za rady i sugestie, jakimi się dzielicie, za umiejętność zaszczepienia w nich zamiłowania do nauki. To dzięki Państwa pracy i motywacji młodzi ludzie potrafią stawiać twórcze pytania oraz szukać nowatorskich rozwiązań – mówił szef polskiej dyplomacji, zwracając się do promotorów nagrodzonych prac.

   

  Konkurs jest organizowany corocznie od grudnia 1989 roku. Jego celem jest rozbudzenie w środowisku akademickim zainteresowania współczesnymi stosunkami międzynarodowymi, a w szczególności zagadnieniami z zakresu polskiej polityki zagranicznej.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: