close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 24 grudnia 2015

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało dzisiaj na list wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.

  – Rząd RP przedłożył już Komisji Weneckiej  wniosek o wydanie opinii w związku z niedawną nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym – informuje wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak w piśmie adresowanym do Timmermansa.


  Przekazane dzisiaj pismo jest odpowiedzią na list wystosowany w środę przez Fransa Timmermansa.


  W dokumencie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdza, że treść pisma Timmermansa jest obecnie analizowana. Zapowiedziano również, że uzyska on wkrótce odpowiedź strony polskiej.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   


   

  Pełna treść pisma wystosowanego do Fransa Timmermansa:

   

   

  Szanowny Panie Przewodniczący,

  Dziękując za pismo nr Ares(2015) 6664696 z 23 grudnia br. chciałbym poinformować, że Minister Waszczykowski obecnie analizuje jego treść i udzieli odpowiedzi tak szybko, jak będzie to możliwe.

  Korzystając z okazji chciałbym również poinformować, że polski rząd przedłożył już Komisji Weneckiej  wniosek o wydanie opinii w związku z niedawną nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

  Proszę przyjąć życzenia wesołych świąt Bożego Narodzenia i wielu sukcesów w Nowym Roku w wypełnianiu obowiązków określonych w traktatach UE.

  Jan Dziedziczak

  Sekretarz Stanu

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: