close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 22 lutego 2016

  - Liczymy na ścisłą współpracę między polską Prezydencją w Grupie Wyszehradzkiej, a słowacką Prezydencją w Radzie Unii Europejskiej – powiedział minister Witold Waszczykowski po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Miroslavem Lajčákiem.

  Tematami dzisiejszych rozmów szefów dyplomacji Polski i Słowacji w Bratysławie były współpraca dwustronna, regionalna, bieżące wyzwania europejskie oraz polityka bezpieczeństwa. – Jesteśmy zainteresowani identyfikowaniem obszarów dla potencjalnej współpracy obronnej. Nasz region musi wytworzyć realistyczne zdolności odstraszające i obronne. Znajdzie to również swe odbicie w naszych priorytetach na szczyt NATO w Warszawie – mówił minister Waszczykowski.

   

   

  Ministrowie omówili ponadto omawiane kwestie związane z rozpoczynającymi się w lipcu br. polską Prezydencją w Grupie Wyszehradzkiej oraz słowacką w Radzie Unii Europejskiej.

   

  Podczas swojej wizyty na Słowacji minister Witold Waszczykowski rozmawiał także z prezydentem Słowacji Andrejem Kiską. Dyskusja poświęcona była bieżącej polsko-słowackiej współpracy dwustronnej. Minister Witold Waszczykowski oraz prezydent Andrej Kiska poruszyli również kwestię bezpieczeństwa, w tym zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie oraz bieżącą agendę europejską.

   

  W Bratysławie szef polskiej dyplomacji spotkał się ponadto z Beatą Jaczewską, Dyrektor Wykonawczą Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: