close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 29 marca 2016

  W związku z zamachami w Brukseli belgijskie służby po przeprowadzonej identyfikacji potwierdziły ambasadzie RP, iż wśród ofiar śmiertelnych jest obywatelka Polski, która pracowała w Brukseli.

  Polka zginęła podczas wybuchu w metrze. Polskie władze, szczególnie służby konsularne, otoczyły opieką rodzinę zmarłej. Jesteśmy w kontakcie z jej najbliższymi, których staramy się wesprzeć w tych trudnych dla nich dniach, zwłaszcza w sprawach związanych z pogrzebem, w tym ułatwieniu wszelkich niezbędnych formalności.

   

  Ponadto z informacji posiadanych aktualnie przez polskie służby konsularne wynika, iż w zamachach  w Brukseli rannych zostało trzech polskich obywateli, którzy są hospitalizowani. Służby konsularne pozostają w kontakcie z rodzinami naszych rodaków.

   

   

  Z uwagi na dobro rodzin nie przekazujemy osobom trzecim szczegółowych informacji o stanie rannych, jak i o ofierze śmiertelnej.

  Przypominamy, że aktualnie w Belgii obowiązuje trzeci poziom oceny zagrożenia terrorystycznego. Nadal zachowane są wzmożone kontrole przy wejściu na dworce kolejowe, do metra i na dworce lotnicze. Zachowana jest obecność policji i wojska w miejscach publicznych. Na granicach Belgii nadal prowadzone są szczegółowe kontrole.

  Zalecane jest zachowanie wzmożonej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa.

  Osobom przebywającym w Belgii i planującym podróż sugerujemy zgłoszenie w systemie rejestracji Odyseusz.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: