close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 18 stycznia 2012

  Premier Donald Tusk powołał z dniem 18 stycznia 2012 r. Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Zastąpi ona na tym stanowisku wiceministra Krzysztofa Stanowskiego.

  Katarzynie Pełczyńskiej-Nałęcz podlegać będą: Departament Współpracy Rozwojowej, Departament Wdrażania Programów Rozwojowych i Departament Wschodni.

  Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz w 2011 roku pełniła funkcję stałej przedstawiciel Ośrodka Studiów Wschodnich w Brukseli, a do 2010 roku była członkiem Komitetu Sterującego Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego.  W listopadzie 2010 roku została odznaczona odznaką honorową Ministra Spraw Zagranicznych Bene Merito za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Posługuje się biegle językiem rosyjskim i angielskim.

  Krzysztof Stanowski pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w MSZ od 15 września 2010 roku. Wcześniej, w latach 2007-2010 był wiceministrem w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdzie był odpowiedzialny m.in. za współpracę międzynarodową, promocję języka polskiego za granicą, a także za współpracę z sektorem pozarządowym.

  Od 1989 roku Krzysztof Stanowski był czynnie zaangażowany w prace Fundacji Edukacja dla Demokracji. W latach 2001-2007 był  prezesem Fundacji. Dwukrotnie wyróżniono go nagrodą POL-CUL Foundation za pracę w organizacjach pozarządowych. Jest Kawalerem Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Tagi: nominacja

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: