close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 11 czerwca 2012

  Premier Donald Tusk powołał 11 czerwca 2012 r. Janusza Ciska na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Wiceminister będzie odpowiadał za sprawy konsularne i współpracę z Polonią. Podlegać mu będą: Departament Konsularny oraz Departament Współpracy z Polonią.

  Janusz Cisek jest z wykształcenia historykiem, profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia ukończył w 1980 roku. W 1986 r. wyjechał do Nowego Jorku, gdzie był wicedyrektorem a następnie dyrektorem Instytutu Piłsudskiego (1989–2000). Po powrocie do Polski, w latach 2001-2002, był wicedyrektorem Departamentu Współpracy Zagranicznej i Integracji Europejskiej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Reprezentował ministerstwo w Komisji Kultury Rady Europy w Strasburgu. W 2002 roku został wiceprezydentem Stalowej Woli.

  Od 2006 r. Janusz Cisek sprawuje funkcję dyrektora Muzeum Wojska Polskiego. Pracuje też społecznie w "Strzelcu" -  Organizacji Społeczno-Wychowawczej, gdzie jest Komendantem Głównym.

  Posługuje się językami angielskim i rosyjskim.

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych


   

  Tagi: cisek

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: