close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 22 czerwca 2015

  W związku z obecną sytuacją sektora bankowego i finansów publicznych w Grecji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca wszystkim udającym się lub planującym podróż do tego kraju śledzenie bieżących komunikatów publikowanych na stronach MSZ oraz aktualnych doniesień prasowych.

  Z uwagi na możliwość występowania czasowych ograniczeń w wypłacaniu waluty w bankomatach oraz bankach osobom udającym się do Grecji Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca również zaopatrzenie się w dodatkowe środki płatnicze w postaci gotówki. Premier Ewa Kopacz na konferencji prasowej poświęconej sytuacji w finansowej Grecji, zaapelowała do osób wybierających się na wakacje do tego państwa, aby pamiętali o zabezpieczeniu w postaci zabrania dodatkowej gotówki.  

   

  Szczegółowe informacje o tym jak przygotować się do zagranicznej podróży można znaleźć można również w zakładce Bezpieczne wakacje na portalu MSZ.

   

  Przed każdą podróżą zagraniczną prosimy również o sprawdzanie komunikatów na stronie MSZ w zakładce Ostrzeżenia dla podróżujących, które są rekomendacją dla naszych podróżnych. Polecamy również uwadze konto MSZ na Twitterze @PolakZaGranicą, gdzie publikowane są wszelkie informacje dot. bezpieczeństwa zagranicznych podróży. Osobom planującym zagraniczne wyjazdy polecamy ponadto zgłoszenie swojej podróży w specjalnym serwisie „Odyseusz” (www.odyseusz.msz.gov.pl). Serwis pomaga naszym służbom konsularnym zlokalizować podróżnych z Polski w każdym zakątku globu, a w czasie niebezpieczeństwa umożliwia także organizację odpowiedniej pomocy.

   

  Najważniejsze praktyczne informacje na temat wszystkich krajów świata można ponadto znaleźć w serwisie Polak za granicą. Zainteresowani znajdą tam opisy krajów świata, informacje dotyczące obowiązujących przepisów wjazdowych, wiz, opłat, prawa lokalnego, miejscowych zwyczajów, opieki zdrowotnej, koniecznych szczepień. Na stronach poradnika podane są też adresy polskich placówek dyplomatycznych

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Tagi: Grecja

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: