close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 3 sierpnia 2015

  Myślisz o karierze w Organizacji Narodów Zjednoczonych? Poznaj filmowe historie Polaków pracujących w czterech różnych agendach ONZ, w różnych państwach i na różnych kontynentach. Dowiedz się, co daje praca dla największej organizacji świata i z jakimi wyrzeczeniami się wiąże.

  Bohaterowie serii czterech filmów przygotowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP są w różnym wieku, mają różne wykształcenie i różne marzenia. Wszyscy związali jednak swoją zawodową drogę z Organizacją Narodów Zjednoczonych.

   

  Cztery opowieści, pokazują jak różnych ekspertów poszukuje ONZ. Najmłodszą bohaterką jest Marta Duda-Nyczak, laureatka programu młodych profesjonalistów ONZ (Young Professionals Programme -YPP), która obecnie pracuje w Zambii. Kasia Kot-Majewska, to przedstawicielka Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), która działa w Sudanie Południowym. Karolina Mzyk-Callias, wspiera swoją wiedzą i pasją Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) w Stambule, a Sergiusz Sidorowicz to specjalista ds. Polityki i Planowania Rozbrojenie Dezintegracja i Demobilizacja (DDR) w Nowym Jorku.

   

  - Jeśli ktoś chce, to znajdzie drzwi do ONZ. Pod warunkiem, że ta praca jest życiowym celem dla człowieka, a nie jedną z rozważanych opcji  – mówi Sergiusz Sidorowicz.

   

   

  Polacy wciąż są nieliczną grupą wśród pracowników ONZ. Szansą na zwiększenie polskiej reprezentacji jest m.in. rekrutacja w ramach programu młodych profesjonalistów (YPP), skierowanego do osób poniżej 32 lat i pochodzących z krajów niedoreprezentowanych w ONZ. Jeszcze do 23 sierpnia 2015 roku można składać aplikacje w tegorocznej edycji programu YPP.

   

  Filmy MSZ z cyklu "Droga do ONZ" powstały we współpracy Biura Rzecznika Prasowego z Biurem Dyrektora Politycznego. 

   

   

  Więcej informacji o możliwościach pracy w ONZ można znaleźć na stronie UN Careers i Polskiego Rejestru Ekspertów Międzynarodowych.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

   

   

  Fot. Kadr z filmu - Kasia Kot-Majewska z uchodźcami w Sudanie Południowym

  Marta Duda-Nyczak
  Kasia Kot-Majewska
  Karolina Mzyk-Callias
  Sergiusz Sidorowicz

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: