close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 7 listopada 2015

  Filmy o odwadze – to hasło jesiennego przeglądu CinePOLSKA, w czasie którego widzowie w Kiszyniowie i Bukareszcie zobaczą najciekawsze polskie filmy fabularne z ostatnich miesięcy. Głównymi organizatorami wydarzenia są Instytut Polski w Bukareszcie i Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

  CinePOLSKA to największa prezentacja kinematografii znad Wisły w Mołdawii i Rumunii. W trakcie sześciu wieczorów widzowie w Kiszyniowie i Bukareszcie zobaczą filmy takie jak „Bogowie”, „Jack Strong” czy „Miasto ‘44”.

   

  – Filmy prezentowane w trakcie 11 edycji CinePOLSKA w większości opowiadają autentyczne historie. W ten sposób przybliżają widzom w Mołdawii i Rumunii nieznane wydarzenia z dziejów Polski i Europy, ale także tematy, którymi nasz kraj żyje współcześnie – mówi Agnieszka Skieterska, dyrektor Instytutu Polskiego w Bukareszcie.

   

  Zwiastun festiwalu

   

   

  - Zależy nam, aby tutejsza publiczność przekonała się dlaczego w ubiegłym roku polskie produkcje obejrzało najwięcej osób od lat, a film o Powstaniu Warszawskim miał premierę na gigantycznym Stadionie Narodowym w Warszawie – dodaje Skieterska.

   

  Projekcje w Kiszyniowie odbędą się w dniach 6-11 listopada, a w Bukareszcie w dniach 27-29 listopada i 4-6 grudnia. Program CinePolska można znaleźć na stronie www.culturapoloneza.ro.

   

  Przegląd CinePOLSKA jest organizowany przez Instytut Polski z Bukaresztu i Stowarzyszenie Filmowców Polskich, we współpracy ze Studiem Moldova Film i kinem Odeon, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz przy wsparciu  Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Kiszyniowie.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: