close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 24 listopada 2010

  Decyzją Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego laureatami dyplomów za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie za rok 2009 zostali: Andżelika Borys, Mirosław Bałka, Prof. Wiktor Choriew, Marjukka Mäyry, Prof. Jan Madey, Prof. Hanaa Abdel Fattah Metwaly, Allen Paul, Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa, Prof. Henryk Skarżyński, Jo Song Mu.

  Dyplomy są wyróżnieniem przyznawanym co roku od 1970 r. Pierwsze z nich zostały wręczone Polakom i przedstawicielom Polonii za zasługi dla kultury polskiej w świecie. Począwszy od 1999 r., dzięki nowemu, szerszemu wymiarowi nagrody, laureatem może zostać każda osoba, bez względu na narodowość i kraj pochodzenia, która przyczyniła się do promocji Polski na świecie w takich dziedzinach jak: kultura, polityka, nauka czy gospodarka. Uhonorowane w ten sposób mogą zostać również instytucje oraz organizacje społeczne. Taka formuła dyplomu pozwala dostrzec i podziękować tym wszystkim, którzy przyczyniają się do budowania rozpoznawalnego i obiektywnego wizerunku Polski na naszym kontynencie i poza nim.

  Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 26 listopada 2010 r., o godzinie 11.00 w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich.

   Marcin Bosacki
  Rzecznik Prasowy

   


   

  Pliki do pobrania:

   

   
   
   

   


  Więcej zdjęć znajduje się w galerii w serwisie Flickr

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: