close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 12 września 2014

  Koncerty polskich i ukraińskich zespołów, spektakl teatralny, warsztaty i stoiska promocyjne polskich miast i województw - dobiega końca 3. „Festiwal Partnerstwa”, organizowany przez Konsulat Generalny RP we Lwowie.

  Głównym celem festiwalu jest rozwój polsko-ukraińskiej współpracy kulturalnej. Festiwal przybliża Ukraińcom i Polakom wspólny dorobek kulturalny i prezentuje projekty realizowane przez Lwów i obwod lwowski z polskimi partnerami, jako przykład dobrych sąsiedzkich relacji dwóch europejskich państw.

   

  Podczas festiwalu w lwowskich salach koncertowych wystąpił między innymi łączący muzyków z Poznania i Lwowa zespół „Taraka", który zyskał popularność na kijowskim Majdanie. Utwór muzyczny zespołu „Podaj rękę Ukrainie” był wielokrotnie emitowany przez polskie programy telewizyjne i radiowe na znak solidarności z protestującymi w Kijowie. Można było również wysłuchać koncertów zespołu rockowego „Patricia" z Lwowa, małopolskich zespołów  „Jazz Band Ball” i „Artur Dutkiewicz Trio” oraz krakowskiego sekstetu „Sinfonietta Cracovia”.

   

  W lwowskim Teatrze Młodego Widza zostanie zaprezentowano spektakl „VULVA. Lublin jest kobietą”, w wykonaniu aktorów lubelskich teatrów. Na lwowskim Rynku stoiska promocyjne zaprezentowały: Polska Organizacja Turystyczna, miasta Łódź i Lublin oraz województwa podkarpackie, małopolskie, śląskie i lubelskie.

   

  Uczestnicy mogli również wziąć udział w warsztatach, prezentacjach, wykładach i dyskusjach dotyczących przestrzeni miejskiej, marketingu,  innowacji turystycznych,  zarządzania kulturą, a także roli organizacji pozarządowych i niezależnych mediów.

   

  Z uwagi na trudną sytuację na Ukrainie, organizatorzy festiwalu zrezygnowali w tym roku z koncertów na dużej scenie, a więcej uwagi poświęcili przedstawieniu doświadczenia polskich reform.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Uroczyste otwarcie festiwalu
  Koncert zespołu TARAKA
  Koncert kwintetu SINFONIETTA CRACOVIA
  Koncert zespołu ARTUR DUTKIEWICZ TRIO
  Koncert zespołu JAZZ BAND BALL ORCHESTRA
  Warsztat - Jak rozmawiać z dziećmi o sztuce dla p
  Warsztaty - Kultura w przestrzeni publicznej oraz

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: