close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • W stolicy Białorusi, Mińsku odbyły się rozmowy wiceministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego. Na spotkaniu omawiano kwestie współpracy transgranicznej, regionalnej, transportowej i oświatowej.

   

  Marek Ziółkowski, podsekretarz stanu do spraw bezpieczeństwa oraz polityki wschodniej i europejskiej w polskim MSZ powiedział dziennikarzom, że nie zapominając o różnicach geopolitycznych, Partnerstwo Wschodnie umożliwia partnerom z Unii Europejskiej i ich wschodnim sąsiadom przeprowadzanie inicjatyw o fundamentalnym znaczeniu. „To spotkanie jest właśnie potwierdzeniem tego, że jest sens utrzymywać Partnerstwo Wschodnie jako formułę współpracy i poszukiwania kolejnych projektów, do której Unia Europejska będzie przekonana” - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji. 

   

  Wiceminister Marek Ziółkowski odniósł się też do kwestii niedawnych zatrzymań przez białoruską milicję uczestników antyrządowych demonstracji . „Wyrażamy zaniepokojenie, że w ten sposób władze białoruskie reagują na protesty”- powiedział polski dyplomata. Dodał jednocześnie, że mniej więcej od roku zarówno Unia Europejska, jak i Polska próbują polepszyć relacje z Mińskiem. Przy tym kwestie praw człowieka są regularnie poruszane w trakcie spotkań z białoruskimi władzami.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: