close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • FOTOGALERIA I MULTIMEDIA

 • Rola aktywności kobiet w budowie wizerunku kraju – pod takim hasłem spotkały się kobiety z 10 państw na piątkowej debacie zorganizowanej przez MSZ podczas V Kongresu Kobiet. Dyskutowały m. in. o barierach ograniczających aktywność zawodową pań w różnych regionach świata.

  Podczas debaty przy okrągłym stole uczestniczki podkreślały, że różnorodność jest źródłem rozwoju, stabilności i wzrostu, a aktywność kobiet w sposób znaczący przyczynia się do wzrostu gospodarczego krajów. Na zaproszenie wiceminister Beaty Stelmach na Kongres przyjechały m.in.: Księżna Ameera Al-Taweel z Królestwa Arabii Saudyjskiej, Mari Kiviniemi, była premier Finlandii, Ulrika Stuart Hamilton i wiceminister edukacji Szwecji Višnja Ljubičić. W rozmowach uczestniczyła też rzeczniczka ds. równości kobiet i mężczyzn Chorwacji oraz Eileen Gricuk, dyrektor Polsko-Kanadyjskiej Izby Handlowej.

  Debata MSZ podczas V Kongresu Kobiet
  Księżna Ameera Al-Taweel z Królestwa Arabii Saudyjskiej
  Od prawej: Mari Kiviniemi, była premier Finlandii, minister Beata Stelmach, Księżna Ameera Al-Taweel z Królestwa Arabii Saudyjskiej
  Minister Beata Stelmach oraz Księżna Ameera Al-Taweel z Królestwa Arabii Saudyjskiej
  Minister Beata Stelmach oraz Mari Kiviniemi, była premier Finlandii
  W Kongresie wzięła również udział delegacja kobiet z Afganistanu
  Eileen Gricuk, dyrektor Polsko-Kanadyjskiej Izby Handlowej