close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OGŁOSZENIA O NABORACH DO ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH

 • Egzamin kwalifikujący do pracy w ONZ w ramach programu Young Professionals Programme (YPP) 2015

   

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje o terminach składania zgłoszeń do egzaminu Young Professionals Programme (YPP) skierowanego do młodych absolwentów uczelni wyższych (urodzonych po 1 stycznia 1983 r.) zainteresowanych karierą w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Procedura składania zgłoszeń online za pośrednictwem strony internetowej ONZ na następujące stanowiska:

   

  • od 20 maja do 19 lipca 2015 r.- stanowiska z zakresu administracji;
  • od 27 maja do 26 lipca 2015 r. - stanowiska z zakresu finansów;
  • od 3 czerwca do 2 sierpnia 2015 r. - stanowiska z zakresu statystyki;
  • od 10 czerwca do 9 sierpnia 2015 r. - stanowiska z zakresu informacji publicznej;
  • od 17 czerwca do 16 sierpnia 2015 r. - stanowiska z zakresu spraw społecznych;
  • od 24 czerwca do 23 sierpnia 2015 r. - stanowiska z zakresu prawa.

  15 grudnia 2015 r. ONZ przeprowadzi w różnych ośrodkach na całym świecie egzamin konkursowy dla młodych absolwentów wyższych uczelni zainteresowanych podjęciem pracy jako funkcjonariuszy ONZ. Informacje dot. egzaminu dostępne są na stronie internetowej https://careers.un.org/ w zakładce Young Professionals Programme (YPP). 

   

  Uwaga!
  Organizatorem egzaminu i podmiotem odpowiedzialnym za całość procesu rekrutacji, jak również za ewentualne zmiany wszelkich terminów oraz inne modyfikacje jest ONZ. Dlatego zachęcamy do odwiedzania i sprawdzania informacji na stronie internetowej. 
   

  Zatrudnienie
  Kandydaci, którzy przejdą postępowanie egzaminacyjne  z wynikiem pozytywnym, mogą uzyskać ofertę zatrudnienia w ONZ na dwa lata. Pozytywna ocena wyników pracy za ten okres jest podstawą przyznania kontraktu bezterminowego. Odmowa przyjęcia oferty wyklucza możliwość zatrudnienia w ONZ. Kandydaci, którzy nie otrzymają oferty bezpośrednio po egzaminie, trafią na listę rezerwową, dającą prawo do preferencyjnego traktowania w procesie rekrutacji przez okres dwóch lat.

   

  Nowe!

  Zobacz film o przygotowaniach do egzaminu YPP

  https://www.youtube.com/watch?v=vJtvv3x3l5M&index=4&list=PLbacxjg4nkHf0iw4L_Txpb7Cq82vcAqIk

   

   

  EGZAMIN odbędzie się dnia 15 grudnia 2015 r. o godzinie 10.00 (rejestracja od godziny 8.00) w siedzibie Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie.

   

  Zachęcamy do składania zgłoszeń i życzymy powodzenia!

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: