close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • PROMOCJA ZATRUDNIENIA

 • 16 maja 2017

  Możliwość aplikowania do MSZ w ramach aplikacji dyplomatyczno-konsularnej oraz ścieżki kariery w Organizacji Narodów Zjednoczonych były tematem kolejnego spotkania, które odbyło się 15 maja br. w siedzibie RODM w Warszawie.

  W Domu Polonii w Warszawie odbyło się dwumodułowe szkolenie  z cyklu Ścieżki kariery w organizacjach międzynarodowych z udziałem ekspertów Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP: z Akademii Dyplomatycznej oraz Wydziału ds. Zatrudnienia w Instytucjach i Organizacjach Międzynarodowych Biura Dyrektora Politycznego. 

   

   

  W szkoleniu uczestniczyła grupa ok. 25 studentów i pracowników warszawskich uczelni (Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz Uczelni Łazarskiego).

   

  Pierwszy moduł – Zatrudnienie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, poprowadził Ambasador Tytularny Marcin Nawrot, który przybliżył słuchaczom formalne kwestie związane z podjęciem pracy w MSZ poprzez aplikację dyplomatyczno – konsularną, dzieląc się swym bogatym doświadczeniem dyplomatycznym.

   

   

  Drugi moduł – Kariera w ONZ, poprowadził p. Radosław Kusz, reprezentujący Biuro Dyrektora Politycznego MSZ. W ramach modułu omówiona została m.in. struktura organizacyjna ONZ, formy współpracy z ONZ (wolontariat, staże i praktyki, Program dla Młodych Profesjonalistów YPP) oraz praktyczne aspekty aplikowania.

   

  Uczestnicy spotkania otrzymali „Poradnik na temat kariery w instytucjach i organizacjach międzynarodowych” oraz inne przygotowane przez MSZ wydawnictwa. 

   

  Źródło: RODM Warszawa. Zdjęcia: Olga Kacperczyk

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: