close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AZJA I PACYFIK

 • 20 czerwca 2017

  19-20 czerwca w Warszawie odbyły się konsultacje Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych (KNPN). Obok Polski w jej skład wchodzą także Szwecja i Szwajcaria. KNPN od ponad 60 lat nadzoruje zawieszenie broni na Półwyspie Koreańskim.

  W tym roku gospodarzem corocznych konsultacji politycznych KNPN była Polska. W odbywających się w stolicy naszego kraju rozmowach uczestniczyli dyrektorzy departamentów ds. azjatyckich Ministerstw Spraw Zagranicznych Polski, Szwecji i Szwajcarii, a także członkowie Misji Wojskowych KNPN oraz pracownicy ambasad i biur tych państw z Pjongjangu. Dyskutowano między innymi na temat rozwoju sytuacji na Płw. Koreańskim, relacji międzykoreańskich oraz kwestii dotyczących praktycznej współpracy w ramach Komisji.

  Z uczestnikami konsultacji spotkał się także podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Pan Marek Magierowski. W trakcie spotkania rozmawiano na temat sytuacji bezpieczeństwa w regionie Azji Wschodniej, w szczególności wyzwań związanych z programem nuklearnym i balistycznym Korei Północnej.

  Tekst oświadczenia końcowego KNPN.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: