close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • MAREK MAGIEROWSKI

 • Urodził się 12.02.1971 w Bystrzycy Kłodzkiej. W roku 1994 ukończył studia hispanistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

   

  Przez ponad 20 lat pracował jako reporter, redaktor i publicysta. Był m.in. zastępcą szefa działu gospodarczego w "Gazecie Wyborczej", szefem działu zagranicznego oraz działu biznes tygodnika "Newsweek Polska", zastępcą redaktora naczelnego "Forum". W latach 2006-2011 był zastępcą redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", następnie, jako publicysta, pisał o polityce zagranicznej w tygodnikach "Uważam Rze" i "Do Rzeczy". Jego felietony ukazywały się również m.in. w "Przewodniku Katolickim" i w miesięczniku "W drodze". Prowadził także program "Ekonomia Raport" w Telewizji Republika.

   

  Marek Magierowski był regularnym gościem programów telewizyjnych i radiowych jako komentator spraw międzynarodowych. W roku 2013 ukazała się jego książka "Zmęczona. Rzecz o kryzysie Europy Zachodniej".

   

  W październiku 2015 r. zakończył karierę dziennikarską i rozpoczął pracę w Kancelarii Prezydenta RP jako ekspert ds. dyplomacji publicznej. Dwa miesiące później został dyrektorem Biura Prasowego KPRP. W maju 2017 r. zrezygnował ze swojej funkcji.

   

  Marek Magierowski jest laureatem nagrody im. Krzysztofa Dzierżawskiego "za promowanie wolnego rynku i zdrowego rozsądku w życiu publicznym" (2007 r.). Był także nominowany do Nagrody im. Dariusza Fikusa.

   

   

  Zgoda na upublicznianie oświadczeń o stanie majątkowym
  Oświadczenie o stanie majątkowym złożone w związku z powołaniem na stanowisko - 12 czerwca 2017 r. 

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: