close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 •  

   

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP dokłada wszelkich starań, aby ostrzeżenia dla podróżujących były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Mają one jednak charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

   

  Treść ostrzeżeń pozostaje aktualna do czasu publikacji nowych komunikatów.

   

  Zaawansowane opcje przeglądania arrowDown
  Wyszukaj
  10 sierpnia 2017
  Etiopia - aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z utrzymującym się napięciem społecznym oraz zagrożeniem ze strony organizacji terrorystycznych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Etiopii.
  8 sierpnia 2017
  Wenezuela - aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z pogarszającą się sytuacją polityczną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Wenezueli.
  3 sierpnia 2017
  Tunezja - aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Tunezji.
  17 lipca 2017
  Zambia - ostrzeżenie dla podróżujących
  W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia stanem wyjątkowym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Zambii.
  12 lipca 2017
  Indie - ostrzeżenie dla podróżujących
  W związku z utrzymującą się napiętą sytuacją, MSZ ostrzega przed podróżami do indyjskiego stanu Dżammu i Kaszmir.
  21 czerwca 2017
  Belgia - aktualizacja komunikatu dla podróżujących
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że w Belgii nadal obowiązuje podwyższony poziom zagrożenia terrorystycznego.
  24 maja 2017
  Wielka Brytania - informacja o stanie bezpieczeństwa
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że w dniu 27.05.2017 r. poziom zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii został obniżony z najwyższego poziomu „krytycznego” do niższego „poważnego”. Oznacza to, że nadal istnieje zagrożenie kolejnymi atakami terrorystycznymi, ale nie jest już ono w tym momencie ocenianie jako bezpośrednie.
  25 maja 2017
  Gwinea Bissau - ostrzeżenie dla podróżujących
  W związku z narastającym kryzysem politycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Gwinei Bissau.
  25 kwietnia 2017
  Filipiny – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z zagrożeniem terrorystycznym na terenie Filipin, trwającymi walkami pomiędzy siłami rządowymi a rebeliantami z ugrupowań islamskich, a także ze względu na podwyższone ryzyko porwania cudzoziemców również w nadmorskich kurortach, na wyspach oraz jednostkach pływających w tym rejonie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca powstrzymanie się od podróżowania do południowej części Filipin, szczególnie w rejon wyspy Mindanao oraz na archipelag Sulu, a także zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży na wyspy Cebu oraz Bohol.
  10 kwietnia 2017
  Egipt – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z wprowadzonym 10 kwietnia 2017 r. stanem wyjątkowym na terytorium całego kraju oraz utrzymującym się zagrożeniem zamachami terrorystycznymi, które mogą być kierowane także przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu – z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj.
  7 kwietnia 2017
  Wybrzeże Kości Słoniowej – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Wybrzeża Kości Słoniowej.
  28 marca 2017
  Demokratyczna Republika Konga – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Ze względu na bardzo napiętą sytuację polityczną i zagrożenie bezpieczeństwa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Demokratycznej Republiki Konga.
  16 marca 2017
  Turcja – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza podróże do wschodniej i południowo-wschodniej Turcji oraz ostrzega przed podróżami do pozostałych regionów kraju.
  3 marca 2017
  Algieria – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z utrzymującą się niestabilną sytuacją bezpieczeństwa w regionie i wysokim zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Algierii.
  24 lutego 2017
  Pakistan - aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z utrzymującym się wysokim zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza podróżowanie do Islamskiej Republiki Pakistanu.
  16 lutego 2017
  Armenia – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Ze względu na odnotowywane zaostrzanie się sytuacji na granicy armeńsko-azerbejdżańskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróżowanie na tereny przygraniczne Armenii i Azerbejdżanu, w szczególności w prowincjach Tawusz i Gegharkunik.
  16 lutego 2017
  Azerbejdżan – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Ze względu na wzrost napięcia w Górskim Karabachu oraz w siedmiu rejonach Azerbejdżanu (Kelbadżar, Łaczyn, Kubatly, Zengelan, Dżebrail, Fizuli i Agdam), Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróżowanie na te tereny oraz do przylegających do nich obszarów.
  13 lutego 2017
  Gambia – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Z uwagi na dokonujące się przemiany po wyborach prezydenckich i kryzysie politycznym, który miał miejsce w styczniu 2017 roku, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Gambii.
  13 lutego 2017
  Kenia – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z zagrożeniem terrorystycznym oraz wysokim poziomem przestępczości Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Kenii.
  26 stycznia 2017
  Kamerun – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do północnego i wschodniego Kamerunu, a także w rejon półwyspu Bakassi.
  11 stycznia 2017
  Liban – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Z uwagi na utrzymujące się zagrożenie bezpieczeństwa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega obywateli polskich przed podróżą do Libanu.
  3 stycznia 2017
  Ukraina - aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Z uwagi na niesłabnące napięcie w obwodach donieckim i ługańskim, utrzymujące się poważne zagrożenie dla ludności cywilnej i prowadzoną na tych terenach operację antyterrorystyczną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponownie wzywa obywateli RP do natychmiastowego opuszczenia obwodów donieckiego i ługańskiego oraz do niepodejmowania pod żadnym pozorem podróży na ich teren. Na tym obszarze nie ma obecnie możliwości zapewnienia obywatelom polskim pomocy konsularnej.
  30 grudnia 2016
  Burkina Faso – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z zagrożeniem terrorystycznym i niepewną sytuacją polityczną po próbie zamachu stanu w listopadzie 2015 r., Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Burkiny Faso.
  27 grudnia 2016
  Syria – ostrzeżenie dla podróżujących
  W związku z trwającymi działaniami wojennymi, aktywnością ugrupowań terrorystycznych i nieprzewidywalnym rozwojem sytuacji Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina o utrzymującym się na całym obszarze Syrii bardzo wysokim zagrożeniu dla bezpieczeństwa i apeluje do obywateli polskich o powstrzymanie się od wszelkich podróży do tego kraju.
  23 grudnia 2016
  Libia - ostrzeżenie dla podróżujących
  W związku z trwającymi działaniami wojennymi, aktywnością ugrupowań terrorystycznych i nieprzewidywalnym rozwojem sytuacji Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina o utrzymującym się na całym obszarze Libii bardzo wysokim zagrożeniu dla bezpieczeństwa i apeluje do obywateli polskich o powstrzymanie się od wszelkich podróży do tego kraju.
  26 sierpnia 2016
  Gwinea - aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina o skutkach epidemii gorączki krwotocznej Ebola w Gwinei, które wpływają negatywnie na sytuację bezpieczeństwa oraz dostępność podstawowej opieki medycznej w tym kraju.
  17 sierpnia 2016
  Afganistan - aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina o utrzymującym się na całym obszarze Islamskiej Republiki Afganistanu wysokim zagrożeniu dla bezpieczeństwa, w związku z odnotowanymi przypadkami przemocy i ataków na ludność cywilną oraz działaniami ugrupowań zbrojnych.
  12 sierpnia 2016
  Tajlandia – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z wybuchami w miejscowościach Hua Hin, Trang, Surat Thani i Patong na wyspie Phuket, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim przebywającym na terytorium Tajlandii zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscach odwiedzanych przez cudzoziemców i w ośrodkach turystycznych, a także unikanie wszelkich zgromadzeń publicznych.
  3 sierpnia 2016
  Republika Środkowoafrykańska – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z odnotowanymi aktami przemocy, napaściami na ludność cywilną oraz działaniami bojowników w Republice Środkowoafrykańskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP przypomina o utrzymującym się na całym obszarze tego państwa wysokim stopniu zagrożenia dla bezpieczeństwa.
  15 lipca 2016
  Francja - informacja o stanie bezpieczeństwa
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że w związku z zamachami, jakie miały miejsce w Paryżu 13 listopada 2015 r. oraz w Nicei 14 lipca 2016 r. na terenie Francji obowiązuje stan wyjątkowy (przedłużony do 1 listopada 2017 r.). Stan ten jest związany z utrzymującym się najwyższym stopniem alertu antyterrorystycznego.
 • #JAWPODRÓŻY