close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 •  

   

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP dokłada wszelkich starań, aby ostrzeżenia dla podróżujących były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Mają one jednak charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

   

  Treść ostrzeżeń pozostaje aktualna do czasu publikacji nowych komunikatów.

   

  Zaawansowane opcje przeglądania arrowDown
  Wyszukaj
  10 grudnia 2017
  Ukraina – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Z uwagi na niesłabnące napiecie w obwodach donieckim i ługanskim, utrzymujące się poważne zagrożenie dla ludności cywilnej i prowadzoną na tych terenach operację antyterrorystyczną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponownie wzywa obywateli RP do natychmiastowego opuszczenia obwodów donieckiego i ługańskiego oraz do niepodejmowania pod żadnym pozorem podróży na ich teren. Na tym obszarze nie ma obecnie możliwości zapewnienia obywatelom polskim pomocy konsularnej.
  8 grudnia 2017
  Izrael, Jerozolima, Strefa Gazy i terytoria podległe Palestyńskiej Władzy Narodowej – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z napiętą sytuacją polityczną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Jerozolimy, Strefy Gazy i miast na Zachodnim Brzegu Jordanu.
  9 listopada 2017
  Francja - informacja o stanie bezpieczeństwany
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że z dniem 1 listopada 2017 r. na terenie Republiki Francuskiej zniesiony został stan wyjątkowy, który obowiązywał od 2015 r. w związku z zamachami terrorystycznymi w Paryżu oraz w Nicei. Zdaniem władz miejscowych, prawdopodobieństwo zamachu pozostaje jednak wysokie, co odzwierciedla 2. (w 3-stopniowej skali) poziom alertu antyterrorystycznego.
  1 października 2017
  Portoryko - ostrzeżenie dla podróżujących
  Ze względu na skutki huraganu Maria, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Portoryko.
  25 września 2017
  Karaiby - ostrzeżenie dla podróżujących
  Ze względu na skutki huraganu Irma i Maria, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże na Anguillę, Barbudę, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Dominikę, Saint-Martin, Sint Maarten, Saint-Barthelemy, Saint Kitts i Nevis oraz Turks i Caicos.
  16 września 2017
  Wielka Brytania - aktualizacja informacji o stanie bezpieczeńtwa
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że władze Zjednoczonego Królestwa obniżyły ponownie poziom zagrożenia atakiem terrorystycznym z "krytycznego" (critical) do niższego "poważnego” (severe). Oznacza to, że istnieje realne zagrożenie kolejnymi atakami terrorystycznymi, ale nie jest już ono w tym momencie oceniane jako bezpośrednie.
  14 września 2017
  Karaiby – ostrzeżenie dla podróżujących
  Ze względu na skutki huraganu Irma i Maria, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże na Anguillę, Barbudę, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Dominikę, Saint-Martin, Sint Maarten, Saint-Barthelemy, Saint Kitts i Nevis oraz Turks i Caicos.
  14 września 2017
  Karaiby – ostrzeżenie dla podróżujących
  Ze względu na skutki huraganu Irma i Maria, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże na Anguillę, Barbudę, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Dominikę, Saint-Martin, Sint Maarten, Saint-Barthelemy, Saint Kitts i Nevis oraz Turks i Caicos.
  13 września 2017
  Karaiby - ostrzeżenie dla podróżujących
  Ze względu na skutki huraganu Irma i Maria, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże na Anguillę, Barbudę, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Dominikę, Saint-Martin, Sint Maarten, Saint-Barthelemy, Saint Kitts i Nevis oraz Turks i Caicos.
  14 września 2017
  Kuba - ostrzeżenie dla podróżujących
  Ze względu na skutki huraganu Irma, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami na Kubę.
  1 września 2017
  Mjanma - ostrzeżenie dla podróżujących
  W związku z utrzymującą się napiętą sytuacją, MSZ odradza podróże do stanów Kachin (z wyjątkiem stolicy Mytkyina), północny Shan, południowy Chin i Rakhine (z wyjątkiem miejscowości Thandwe i Ngapali).
  31 sierpnia 2017
  Korea Północna – ostrzeżenie dla podróżujących
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Korei Północnej o ile nie są one konieczne.
  31 sierpnia 2017
  Korea Południowa – informacja o sytuacji bezpieczeństwa
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina o napiętej sytuacji na Półwyspie Koreańskim.
  10 sierpnia 2017
  Etiopia - aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z utrzymującym się napięciem społecznym oraz zagrożeniem ze strony organizacji terrorystycznych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Etiopii.
  8 sierpnia 2017
  Wenezuela - aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z napiętą sytuacją polityczną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Wenezueli.
  3 sierpnia 2017
  Tunezja - aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Tunezji.
  12 lipca 2017
  Indie - ostrzeżenie dla podróżujących
  W związku z utrzymującą się napiętą sytuacją, MSZ ostrzega przed podróżami do indyjskiego stanu Dżammu i Kaszmir.
  21 czerwca 2017
  Belgia - aktualizacja komunikatu dla podróżujących
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że w Belgii nadal obowiązuje podwyższony poziom zagrożenia terrorystycznego.
  25 maja 2017
  Gwinea Bissau - ostrzeżenie dla podróżujących
  W związku z narastającym kryzysem politycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Gwinei Bissau.
  25 kwietnia 2017
  Filipiny – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z zagrożeniem terrorystycznym na terenie Filipin, trwającymi walkami pomiędzy siłami rządowymi a rebeliantami z ugrupowań islamskich, a także ze względu na podwyższone ryzyko porwania cudzoziemców również w nadmorskich kurortach, na wyspach oraz jednostkach pływających w tym rejonie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca powstrzymanie się od podróżowania do południowej części Filipin, szczególnie w rejon wyspy Mindanao oraz na archipelag Sulu, a także zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży na wyspy Cebu oraz Bohol.
  10 kwietnia 2017
  Egipt – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z wprowadzonym 10 kwietnia 2017 r. stanem wyjątkowym na terytorium całego kraju oraz utrzymującym się zagrożeniem zamachami terrorystycznymi, które mogą być kierowane także przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu – z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj.
  7 kwietnia 2017
  Wybrzeże Kości Słoniowej – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Wybrzeża Kości Słoniowej.
  28 marca 2017
  Demokratyczna Republika Konga – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Ze względu na bardzo napiętą sytuację polityczną i zagrożenie bezpieczeństwa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Demokratycznej Republiki Konga.
  16 marca 2017
  Turcja – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza podróże do wschodniej i południowo-wschodniej Turcji oraz ostrzega przed podróżami do pozostałych regionów kraju.
  3 marca 2017
  Algieria – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z utrzymującą się niestabilną sytuacją bezpieczeństwa w regionie i wysokim zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Algierii.
  24 lutego 2017
  Pakistan - aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z utrzymującym się wysokim zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza podróżowanie do Islamskiej Republiki Pakistanu.
  16 lutego 2017
  Armenia – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Ze względu na odnotowywane zaostrzanie się sytuacji na granicy armeńsko-azerbejdżańskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróżowanie na tereny przygraniczne Armenii i Azerbejdżanu, w szczególności w prowincjach Tawusz i Gegharkunik.
  16 lutego 2017
  Azerbejdżan – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Ze względu na wzrost napięcia w Górskim Karabachu oraz w siedmiu rejonach Azerbejdżanu (Kelbadżar, Łaczyn, Kubatly, Zengelan, Dżebrail, Fizuli i Agdam), Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróżowanie na te tereny oraz do przylegających do nich obszarów.
  13 lutego 2017
  Gambia – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  Z uwagi na dokonujące się przemiany po wyborach prezydenckich i kryzysie politycznym, który miał miejsce w styczniu 2017 roku, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Gambii.
  13 lutego 2017
  Kenia – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
  W związku z zagrożeniem terrorystycznym oraz wysokim poziomem przestępczości Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Kenii.
 • #JAWPODRÓŻY