close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 10 listopada 2017

  – Szwecja to ważny i solidny partner Polski w regionie Morza Bałtyckiego i w Unii Europejskiej – podkreślił szef polskiej dyplomacji w rozmowie z ambasadorem Szwecji Stefanem Gullgrenem.

   

  – Łączy nas wiele kwestii, jak polityka wschodnia, bezpieczeństwo regionalne, współpraca gospodarcza i innowacyjne technologie – zaznaczył minister Witold Waszczykowski.


  – Mam nadzieję na bliską współpracę Polski i Szwecji na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku ze wspólnym sprawowaniem mandatu niestałego członka w 2018 r. – powiedział szef polskiego MSZ i dodał: „Już odbyliśmy rozmowy w tej sprawie”. Odnotował również postęp w pracach nad cykliczną rewizją dokumentu definiującego współpracę polsko-szwedzką w obszarach o znaczeniu strategicznym.


  Minister Waszczykowski odniósł się także do zaplanowanej na 14 listopada br., wspólnej z szefową szwedzkiej dyplomacji, wizyty w Gruzji. Przypomniał przy tej okazji, że Polska i Szwecja były inicjatorami Partnerstwa Wschodniego i posiadają zbieżne cele dotyczące przyszłości Partnerstwa.


  Ambasador Stefan Gullgren złożył listy uwierzytelniające 27 września br. Przed nominacją sprawował funkcję dyrektora Departamentu Europy Wschodniej i Azji Centralnej w szwedzkim ministerstwie spraw zagranicznych. Uprzednio sprawował m.in. urząd ambasadora Królestwa Szwecji w Kijowie.


  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: