close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 17 lipca 2017

  W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia stanem wyjątkowym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Zambii.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Sytuacja bezpieczeństwa w Zambii może ulegać pogorszeniu. Mogą mieć miejsce akty wandalizmu i podpalenia oraz demonstracje i zamieszki uliczne. Należy liczyć się także ze wzrostem napięcia politycznego wywołanego wystąpieniami przeciwników urzędującego prezydenta Zambii.

   

  Wprowadzony w dn. 11 lipca br. stan zagrożenia stanem wyjątkowym został przedłużony na okres 90 dni, do 8 października br. Może on oznaczać wprowadzenie godziny policyjnej, zakazu strajków i zgromadzeń, blokady niektórych dróg oraz ograniczeń w przemieszczaniu się ludności wewnątrz kraju.

   

  Obywatelom polskim przebywającym w Zambii zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń publicznych, stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa i śledzenie na bieżąco sytuacji. Wskazane jest również zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: