close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 17 lipca 2017

  W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia stanem wyjątkowym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Zambii.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Sytuacja bezpieczeństwa w Zambii może ulegać pogorszeniu. Mogą mieć miejsce akty wandalizmu i podpalenia oraz demonstracje i zamieszki uliczne. Należy liczyć się także ze wzrostem napięcia politycznego wywołanego wystąpieniami przeciwników urzędującego prezydenta Zambii.

   

  Wprowadzony w dn. 11 lipca br. stan zagrożenia stanem wyjątkowym został przedłużony na okres 90 dni, do 8 października br. Może on oznaczać wprowadzenie godziny policyjnej, zakazu strajków i zgromadzeń, blokady niektórych dróg oraz ograniczeń w przemieszczaniu się ludności wewnątrz kraju.

   

  Obywatelom polskim przebywającym w Zambii zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń publicznych, stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa i śledzenie na bieżąco sytuacji. Wskazane jest również zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: