close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 15 marca 2016

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje o wysokim zagrożeniu zamachami terrorystycznymi na terytorium Wybrzeża Kości Słoniowej.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Dochodzić może w szczególności do ataków na miejsca odwiedzane przez turystów, jak również miejsca kultu religijnego, bazary, centra handlowe, hotele, restauracje i bary. Nie można także wykluczyć działań terrorystycznych, których celem mogą być budynki i domy mieszkalne oraz indywidualne osoby. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróży na Wybrzeże Kości Słoniowej a osobom przebywającym w tym kraju zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń publicznych oraz miejsc zagrożonych atakami. Wskazane jest wzmocnienie ochrony domu i miejsca pracy. Należy stosować się do poleceń służb porządkowych oraz śledzić najnowsze komunikaty o stanie bezpieczeństwa.

  W przypadkach, gdy podróż odbywana jest wbrew powyższemu ostrzeżeniu, zaleca się rozważenie warunków bezpieczeństwa oraz zgłoszenie w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: