close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 7 kwietnia 2017

  W związku z zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Wybrzeża Kości Słoniowej.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Na terytorium WKS dochodzić może m.in. do ataków na miejsca odwiedzane przez turystów, miejsca kultu religijnego, bazary, centra handlowe, hotele, restauracje i bary.

   

  MSZ zaleca również powstrzymanie się od podróży do południowo-zachodniej części kraju (prowincje Bas-Sassandra, Moyen-Cavally, Dix-Huit Montagnes i Haut-Sassandra), gdzie utrzymuje się ogólny wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa po wojnie domowej. Dochodzić tam może do starć sił rządowych z uzbrojonymi grupami i napadów rabunkowych.

   

  Obywatelom polskim przebywającym w WKS, MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie miejsc zagrożonych atakami i stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa. Zaleca się śledzenie na bieżąco sytuacji w WKS i dokonanie zgłoszenia podróży w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: