close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 10 stycznia 2017

  Z uwagi na utrzymujące się zagrożenie bezpieczeństwa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega obywateli polskich przed podróżą do Libanu.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Osobom, które zdecydowały się na podróż, MSZ bezwzględnie zaleca powstrzymanie się od odwiedzania pogranicza libańsko-syryjskiego (w szczególności miejscowości Arsal), libańsko-izraelskiego (wszyscy cudzoziemcy muszą otrzymać zezwolenie na przemieszczanie się w rejonach na południe od rz. Litani), doliny Bekaa (w tym Baalbek) oraz południowych przedmieść Bejrutu.

   

  Na całym terytorium Libanu zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie dużych skupisk ludzkich (bazary, centra handlowe, manifestacje), stosowanie się do poleceń służb porządkowych i śledzenie na bieżąco sytuacji w kraju.

   

  Zaleca się również dokonanie zgłoszenia podróży w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: