close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 27 grudnia 2016

  W związku z trwającymi działaniami wojennymi, aktywnością ugrupowań terrorystycznych i nieprzewidywalnym rozwojem sytuacji Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina o utrzymującym się na całym obszarze Syrii bardzo wysokim zagrożeniu dla bezpieczeństwa i apeluje do obywateli polskich o powstrzymanie się od wszelkich podróży do tego kraju.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych  przypomina, że turecko-syryjskie przejścia graniczne w obecnych warunkach wojny domowej w Syrii są zamknięte dla ruchu osobowego. Wszelkie próby nielegalnego wjazdu na terytorium Syrii grożą poważnymi konsekwencjami.

   

  Ze względów bezpieczeństwa polscy dyplomaci akredytowani w Syrii rezydują w Bejrucie (Liban). W tym kontekście możliwość udzielenia obywatelom polskim bezpośredniej pomocy konsularnej jest bardzo ograniczona.

   

  Obywatele polscy przebywający na terytorium Syrii mimo niniejszego ostrzeżenia powinni niezwłocznie zgłosić swój pobyt w systemie rejestracji podróży Odyseusz i nawiązać kontakt z Ambasadą RP w Syrii z siedzibą w Bejrucie.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: