close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 3 sierpnia 2016

  W związku z odnotowanymi aktami przemocy, napaściami na ludność cywilną oraz działaniami bojowników w Republice Środkowoafrykańskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP przypomina o utrzymującym się na całym obszarze tego państwa wysokim stopniu zagrożenia dla bezpieczeństwa.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP kategorycznie apeluje do obywateli polskich przebywających na stałe lub czasowo w Republice Środkowoafrykańskiej o natychmiastowe opuszczenie tego kraju wszelkimi dostępnymi środkami transportu do czasu unormowania się sytuacji.

  W przypadku niezastosowania się do naszych zaleceń oraz biorąc pod uwagę brak polskiej placówki dyplomatyczno – konsularnej na terenie Republiki Środkowoafrykańskiej, nie jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwa polskim obywatelom. W przypadku dalszego pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa opuszczenie tego kraju środkami komercyjnymi może być niemożliwe.

  Osoby podróżujące do Republiki Środkowoafrykańskiej wbrew powyższemu ostrzeżeniu, prosimy o dokonanie zgłoszenia w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: