close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 29 września 2017

  Ze względu na skutki huraganu Maria, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Portoryko.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  W wyniku huraganu doszło do zniszczenia lub uszkodzenia istotnej infrastruktury. Występują przerwy w dostawach prądu. Mimo napływającej pomocy, występują problemy z zaopatrzeniem w artykuły pierwszej potrzeby, paliwo i wodę. Szpitale i lotniska funkcjonują w trybie awaryjnym. Podróże lotnicze są mocno ograniczone, a priorytetem są transporty humanitarne.

   

  W przypadku nadejścia kolejnego huraganu, władze miejscowe mogą nie być w stanie poradzić sobie z sytuacją.

   

  Obywatelom polskim przebywającym na Portoryko lub planującym podróż na tę wyspę, MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do zaleceń służb porządkowych, śledzenie informacji władz miejscowych oraz zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: