close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 29 marca 2016

  W związku z działaniami militarnymi w Północnym Waziristanie i FATA i wysokim zagrożeniem terrorystycznym Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza podróżowanie do Islamskiej Republiki Pakistanu.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że miejscowe władze ograniczają możliwość podróżowania cudzoziemców w niektórych rejonach kraju, strefach przygranicznych, prowincjach Beludżystan, Khyber Pakhtunkhwa i terenach FATA (Peszawar, Charsadda, Kohat, Tank, Bannu, Lakki, Dera Ismail Khan, Swat, Buner, Lower Dir). Na obszarach tych istnieje realne zagrożenie porwaniami dla okupu oraz klęskami żywiołowymi, m.in. z uwagi na położenie w strefie sejsmicznie aktywnej.

  Osobom już przebywającym na terytorium Pakistanu zaleca się:

  - zachowanie kontaktu z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Islamabadzie, w tym rejestrację podróży w systemie Odyseusz;

  - zabezpieczenie ważnego dokumentu tożsamości z wizą (zalecane sporządzenie kilku kserokopii paszportu i pakistańskiej wizy);

  - unikanie dłuższych podróży lądowymi środkami transportu, zwłaszcza w prowincjach Beludżystan, Khyber Pakhtunkhwa i terenach FATA;

  - zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach dużych zgromadzeń publicznych, w tym na bazarach, w centrach handlowych, restauracjach itp.

  Odradza się ponadto korzystanie z niestrzeżonych hoteli i okazyjnego transportu.

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina i apeluje o korzystanie z możliwości zgłaszania podróży w systemie Odyseusz, co w przypadku zagrożenia życia i zdrowia obywateli polskich ułatwi konsulowi kontakt z osobami potrzebującymi pomocy.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: