close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 19 stycznia 2016

  W związku z porwaniami cudzoziemców i przestępczością na wschodnim wybrzeżu stanu Sabah (Borneo), szczególnie na wyspach graniczących z Archipelagiem Sulu, leżącym w południowej części Filipin oraz okolicach miast Sandakan, Lahad Datu, Semporna i Tawau, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżowaniem na ww. tereny wschodniej Malezji.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Osoby przebywające już w ww. regionach oraz dla których podróż na wschodnie wybrzeże stanu Sabah w Malezji jest konieczna powinny zachowywać szczególną ostrożność oraz bezwzględnie stosować się do zaleceń policji i władz.

  Ponadto, w związku z informacjami władz malezyjskich o możliwym zagrożeniu atakami terrorystycznymi w Malezji, szczególnie w stolicy kraju Kuala Lumpur, zalecamy zachowanie ostrożności podczas odwiedzania popularnych turystycznie miejsc oraz stosowanie się do zaleceń lokalnych służb.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina o możliwości i zaleca zgłoszenie pobytu za granicą w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: