close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 19 stycznia 2016

  W związku z porwaniami cudzoziemców i przestępczością na wschodnim wybrzeżu stanu Sabah (Borneo), szczególnie na wyspach graniczących z Archipelagiem Sulu, leżącym w południowej części Filipin oraz okolicach miast Sandakan, Lahad Datu, Semporna i Tawau, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżowaniem na ww. tereny wschodniej Malezji.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Osoby przebywające już w ww. regionach oraz dla których podróż na wschodnie wybrzeże stanu Sabah w Malezji jest konieczna powinny zachowywać szczególną ostrożność oraz bezwzględnie stosować się do zaleceń policji i władz.

  Ponadto, w związku z informacjami władz malezyjskich o możliwym zagrożeniu atakami terrorystycznymi w Malezji, szczególnie w stolicy kraju Kuala Lumpur, zalecamy zachowanie ostrożności podczas odwiedzania popularnych turystycznie miejsc oraz stosowanie się do zaleceń lokalnych służb.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina o możliwości i zaleca zgłoszenie pobytu za granicą w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: