close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 13 stycznia 2016

  Z uwagi na utrzymującą się niestabilną sytuację bezpieczeństwa w Libanie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży do tego kraju, a zwłaszcza na pogranicze libańsko-syryjskie i libańsko-izraelskie, w rejon doliny Bekaa (szczególnie do miast: Hermel, Aarsal, Baalbek), do miasta Tripoli oraz do południowych przedmieść Bejrutu.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Osoby planujące podróż wbrew powyższemu ostrzeżeniu lub już przebywające w Libanie powinny zachować szczególną ostrożność, unikać wyżej wymienionych rejonów oraz dużych skupisk ludzkich (bazary, centra handlowe, manifestacje), jak również korzystania z usług przypadkowo poznanych osób.

  Zaleca się ponadto rejestrację pobytu w systemie Odyseusz. Należy również stosować się do poleceń miejscowych służb porządkowych oraz monitorować na bieżąco sytuację i komunikaty o stanie bezpieczeństwa.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: