close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 13 lutego 2017

  W związku z zagrożeniem terrorystycznym oraz wysokim poziomem przestępczości Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Kenii.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Osobom, które zdecydowały się na podróż, Ministerstwo Spraw Zagranicznych bezwzględnie zaleca powstrzymanie się od odwiedzania obszarów położonych na pograniczu z Sudanem Południowym i Somalią, hrabstw Garissa i Lamu (poza wyspami archipelagu Lamu) oraz regionu między rzekami Tana i Galana (Athi-Galana-Sabki).

   

  W związku z wyrokiem Sądu Najwyższego unieważniającym wybory z 8 sierpnia 2017 r. i nakazującym ich powtórzenie, należy liczyć się z możliwością wystąpienia protestów i zamieszek oraz wprowadzenia przez władze zwiększonych środków bezpieczeństwa i ograniczeń w poruszaniu się po kraju.

   

  Na całym terytorium Kenii zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń publicznych, stosowanie się do zaleceń miejscowych sił porządkowych i organizatorów pobytów turystycznych oraz bieżące monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa.

   

  Przypominamy również o możliwości zgłoszenia podróży w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: