close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 4 marca 2016

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że pomimo zdecydowanych kroków podjętych przez władze indonezyjskie mających na celu walkę z terroryzmem zjawisko to nadal stanowi poważane źródło zagrożenia.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Działalność grup terrorystycznych koncentruje się w autonomicznej prowincji Aceh (płn. Sumatra), mieście Poso (Celebes Środkowy), mieście Ambon (Wyspy Moluckie), mieście Solo (Jawa Wsch.), Makasar (Celebes Południowy). W związku z powyższym Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim przebywającym lub planującym podróż w te regiony Indonezji zachowanie szczególnej ostrożności oraz sprawdzanie aktualnych informacji o stanie bezpieczeństwa na stronie internetowej Ambasady RP w Dżakarcie oraz zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: