close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 25 maja 2017

  W związku z narastającym kryzysem politycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Gwinei Bissau.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  W związku z trwającym od połowy 2015 roku impasem politycznym, sytuacja bezpieczeństwa w Gwinei Bissau pogarsza się. Dochodzić może do groźnych demonstracji i zamieszek. Nie można wykluczyć gwałtownej eskalacji kryzysu.

   

  W Gwinei Bissau utrzymuje się także wysoki poziom przestępczości. Kraj jest terenem aktywności gangów narkotykowych i przemytników, zdarzają się napady rabunkowe.

   

  Obywatelom polskim przebywającym w Gwinei Bissau, MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa i śledzenie na bieżąco sytuacji. MSZ zaleca również zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: