close

  • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
  • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

  • 26 sierpnia 2016

    Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina o skutkach epidemii gorączki krwotocznej Ebola w Gwinei, które wpływają negatywnie na sytuację bezpieczeństwa oraz dostępność podstawowej opieki medycznej w tym kraju.

    Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

    Z uwagi na napiętą sytuację polityczną w kraju, wciąż możliwe są demonstracje i zamieszki na tle politycznym i etnicznym, w szczególności w dużych miastach.

    W związku z tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżą do Gwinei, a osobom przebywającym w tym regionie zaleca zachowanie szczególnej ostrożności. Należy stosować się do poleceń miejscowych służb porządkowych oraz śledzić najnowsze komunikaty o stanie bezpieczeństwa.

    W przypadkach, gdy wyjazd jest konieczny, zaleca się rozważenie warunków bezpieczeństwa, zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz, zachowanie bardzo wysokich standardów higieny oraz bieżące śledzenie doniesień na stronach internetowych WHO i ECDC.

     

    MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

     

    Drukuj Drukuj Podziel się treścią: