close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 17 grudnia 2015

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje o zagrożeniu bezpieczeństwa w Republice Gwinei w związku z przeprowadzonymi w październiku 2015 r. wyborami prezydenckimi.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Z uwagi na napiętą sytuację polityczną w kraju, wciąż możliwe są demonstracje i zamieszki na tle politycznym i etnicznym, w szczególności w dużych miastach.

  Na sytuację bezpieczeństwa oraz dostępność podstawowej opieki medycznej dodatkowo negatywnie wpływają skutki epidemii gorączki krwotocznej Ebola.

  W związku z tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżą do Gwinei, a osobom przebywającym w tym regionie zaleca zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie zgromadzeń publicznych. Należy stosować się do poleceń miejscowych służb porządkowych oraz śledzić najnowsze komunikaty o stanie bezpieczeństwa. W przypadkach, gdy wyjazd jest konieczny, zaleca się rozważenie warunków bezpieczeństwa, zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz, zachowanie bardzo wysokich standardów higieny oraz bieżące śledzenie doniesień na stronach internetowych WHO i ECDC.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: