close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 25 listopada 2015

  W związku z zamachami terrorystycznymi, które miały miejsce w Paryżu 13 listopada 2015 r., wprowadzony został w całej Francji stan nadzwyczajny i wzmocniono środki bezpieczeństwa.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Wzmożone zostały kontrole na granicach francuskich. Osoby udające się do Francji drogą lądową muszą się liczyć z dodatkowymi kontrolami na drogach prowadzących do Francji i na terenie Francji oraz kolejkami pojazdów oczekujących na wjazd i wyjazd z Francji. Kontynuowane są loty do Polski i z Polski do Francji, lotniska we Francji pozostają otwarte.
  W sprawie szczegółów sugerujemy kontakt z przewoźnikiem.

   

  Możliwe jest podróżowanie na podstawie paszportu lub dowodu osobistego.

   

  W samym Paryżu i regionie Ile-de-France obowiązuje najwyższy stopień alertu antyterrorystycznego Vigipirate (Alerte-Attentat). Wzmocniona została ochrona i kontrola miejsc publicznych (środki transportu, centra handlowe, muzea, miejsca zgromadzeń publicznych), władze porządkowe wzywają mieszkańców do zachowania szczególnej ostrożności w miejscach publicznych i sygnalizowania funkcjonariuszom policji potencjalnych zagrożeń. Mogą występować utrudnienia w transporcie publicznym.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do obywateli polskich przebywających we Francji o bieżące monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa i bezwzględne stosowanie się do zaleceń miejscowych służb porządkowych.

  Apelujemy również o dokonywanie zgłoszeń w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: