close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 30 grudnia 2016

  W związku z zagrożeniem terrorystycznym i niepewną sytuacją polityczną po próbie zamachu stanu w listopadzie 2015 r., Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Burkiny Faso.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Na północy kraju, w szczególności wzdłuż granic z Mali i Nigrem, a także w stolicy, Wagadugu, utrzymuje się wysokie zagrożenie ze strony ugrupowań terrorystycznych. Może dochodzić do zamachów i porwań cudzoziemców.

   

  Obywatelom polskim przebywającym w Burkinie Faso lub planującym podróż do tego kraju zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, bieżące monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa, unikanie zgromadzeń publicznych i bezwzględne stosowanie się do zaleceń władz miejscowych.

   

  Zaleca się również dokonanie zgłoszenia podróży w systemie Odyseusz i nawiązanie kontaktu z Ambasadą RP w Algierze.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: