close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 23 marca 2016 (ostatnia aktualizacja: 12 maja 2017)

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że Belgijskie Centrum Analiz Zagrożeń (OCAM) obniżyło 24 marca br. ocenę zagrożenia terrorystycznego dla całej Belgii z najwyższego czwartego poziomu do poziomu trzeciego.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Poziom czwarty wprowadzono w dn. 22 marca br. w związku z zamachami terrorystycznymi na lotnisku Zaventem oraz na stacji metra Maelbeek w Brukseli.

  Nadal zachowane będą wzmożone kontrole przy wejściu na dworce kolejowe, do metra i na dworce lotnicze. Zachowana będzie obecność policji i wojska w miejscach publicznych. Na granicach Belgii, w szczególności na granicy belgijsko-francuskiej, należy liczyć się z wyrywkowymi kontrolami.

  W związku z powyższym nadal zalecane jest zachowanie wzmożonej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa.

  Osobom przebywającym w Belgii i planującym podróż sugerujemy zgłoszenie w systemie rejestracji Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: