close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 5 lipca 2016

  W świetle ostatnich wydarzeń o charakterze terrorystycznym w stolicy kraju Dhace, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do zaleceń lokalnych służb porządkowych.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Do odwołania ostrzegamy o występowaniu podwyższonego ryzyka kolejnych zamachów w miejscach uczęszczanych przez obcokrajowców w szczególności hotelach międzynarodowych sieci, restauracjach oraz centrach handlowych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca również osobom planującym podróż do Bangladeszu rozważenie aktualnego stanu bezpieczeństwa i dokonanie zgłoszenia w systemie Odyseusz.

   

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: