close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 16 lutego 2017

  Ze względu na wzrost napięcia w Górskim Karabachu oraz w siedmiu rejonach Azerbejdżanu (Kelbadżar, Łaczyn, Kubatly, Zengelan, Dżebrail, Fizuli i Agdam), Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróżowanie na te tereny oraz do przylegających do nich obszarów.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca uwagę, że zgodnie z prawem międzynarodowym Górski Karabach oraz wymienione wyżej siedem rejonów stanowią terytorium Republiki Azerbejdżanu, jednak faktycznie znajdują się poza kontrolą władz azerbejdżańskich.

  Z tych względów, konsul RP w Baku nie posiada możliwości świadczenia pomocy konsularnej obywatelom polskim znajdującym się na tym obszarze.

  Przypominamy, że wjazd na obszar Górskiego Karabachu każdorazowo wymaga uzyskania zgody odpowiednich władz azerbejdżańskich.

  Sugerujemy również zapoznanie się z treścią ostrzeżenia dla podróżujących do Armenii.

  Jednocześnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o korzystanie z możliwości rejestracji pobytu za granicą w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: