close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 16 lutego 2017

  Ze względu na odnotowywane zaostrzanie się sytuacji na granicy armeńsko-azerbejdżańskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróżowanie na tereny przygraniczne Armenii i Azerbejdżanu, w szczególności w prowincjach Tawusz i Gegharkunik.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca jednocześnie uwagę, że zgodnie z prawem międzynarodowym Górski Karabach oraz siedem przylegających rejonów (Kelbadżar, Łaczyn, Kubatly, Zengelan, Dżebrail, Fizuli i Agdam) stanowią terytorium Republiki Azerbejdżanu, jednak faktycznie znajdują się poza kontrolą władz azerbejdżańskich. Z tych względów, konsul RP w Erywaniu ani konsul RP w Baku nie posiadają możliwości świadczenia pomocy konsularnej obywatelom polskim znajdującym się na tym obszarze. Wjazd na obszar Górskiego Karabachu każdorazowo wymaga uzyskania zgody odpowiednich władz azerbejdżańskich. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza wszelkie podróże na wymienione wyżej tereny oraz do obszarów bezpośrednio do nich przylegających.

  Sugerujemy również zapoznanie się z treścią ostrzeżenia dla podróżujących do Azerbejdżanu.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o korzystanie z możliwości rejestracji pobytu za granicą w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: