close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 8 lipca 2016

  W związku z zamachami terrorystycznymi w Arabii Saudyjskiej Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim zachowanie wzmożonej ostrożności podczas pobytu w aglomeracjach miejskich, w tym unikanie wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych oraz zachowanie szczególnej ostrożności w m.in. pobliżu obiektów rządowych, posterunków sił bezpieczeństwa, meczetów.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Zalecamy także bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb porządkowych. Jednocześnie przypominamy, że z uwagi na niestabilną sytuacją w Jemenie i Iraku oraz zwiększoną mobilizacją saudyjskich sił bezpieczeństwa na granicach z tymi państwami, Ministerstwo Spraw Zagranicznych sugeruje obywatelom RP przebywającym lub przyjeżdżającym do Arabii Saudyjskiej unikanie podróży w rejony przygraniczne Arabii Saudyjskiej z Irakiem i Jemenem. Osoby przebywające w Arabii Saudyjskiej oraz których podróż do ww. zagrożonego obszaru jest konieczna, powinny zachowywać szczególną ostrożność. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca również zgłaszanie ewentualnego pobytu w Arabii Saudyjskiej w systemie rejestracji podróży Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: