close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 3 marca 2017

  W związku z utrzymującą się niestabilną sytuacją bezpieczeństwa w regionie i wysokim zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Algierii.

  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

  Przed planowanymi na maj 2017 roku wyborami parlamentarnymi nie można wykluczyć wzrostu napięcia politycznego. Możliwy jest również wzrost aktywności ugrupowań terrorystycznych i zakrojone na dużą skalę operacje algierskich sił bezpieczeństwa.

   

  MSZ zaleca w szczególności całkowitą rezygnację z podróży do położonego na wschód od Algieru regionu Kabylia, miasta Konstantyna i jego okolic, obszarów na południe od miejscowości Adrar, a także na tereny przy granicach z Libią, Mali, Marokiem, Mauretanią, Nigrem i Tunezją.

   

  Obywatelom polskim przebywającym w Algierii zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń publicznych, bieżące monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa i stosowanie się do zaleceń władz miejscowych. MSZ apeluje również o rejestrację podróży w systemie Odyseusz.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: