close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 26 listopada 2013

  Dzisiaj w Warszawie minister Radosław Sikorski wraz z ministrem spraw zagranicznych RFN Guido Westerwelle przyjęli wspólną deklarację w sprawie sytuacji na Ukrainie. Ministrowie podkreślili w niej, że niezmiennym celem Polski i Niemiec jest europejska przyszłość Ukrainy.

  W ocenie ministrów pokojowe demonstracje odbywające się w Kijowie i innych ukraińskich miastach stanowią dobitny dowód na to, że obywatele Ukrainy pragną przybliżyć swój kraj do Unii Europejskiej.  Podzielamy to pragnienie i deklarujemy swoje zdecydowane zaangażowanie wobec narodu ukraińskiego – zaznaczają ministrowie.

   

  Poniżej pełny tekst deklaracji.

   

  Marcin Wojciechowski

  Rzecznik Prasowy

   


  Niezmiennym celem Polski i Niemiec jest europejska przyszłość Ukrainy

   

  Pokojowe demonstracje odbywające się w Kijowie i innych ukraińskich miastach stanowią dobitny dowód na to, że obywatele Ukrainy pragną przybliżyć swój kraj do Unii Europejskiej. Podzielamy to pragnienie i deklarujemy swoje zdecydowane zaangażowanie wobec narodu ukraińskiego, który mógłby być – i nadal ma szansę być - głównym beneficjentem bezprecedensowej oferty złożonej przez Unię Europejską polegającej na ścisłej współpracy politycznej i gospodarczej.

   

  Oferta zawarcia ambitnie sformułowanej umowy stowarzyszeniowej jest nadal aktualna.  Wymaga to ze strony przywódców Ukrainy woli politycznej pokazania zdecydowanego działania i wymiernego postępu na warunkach określonych w grudniu 2012 r.

   

  Uważamy, że stowarzyszenie z UE otwiera przed Ukrainą najlepsze możliwości dla rozwoju gospodarczego i modernizacji w celu zapewnienia narodowi ukraińskiemu bardziej pomyślnej i stabilnej przyszłości.

   

  Minister Radosław Sikorski

  Minister Guido Westerwelle

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: